Cenne trzy punkty

W sobotę 28 października odbył się kolejny mecz ligowy GKSu Przodkowo w ramach rozgrywek III ligi gr 2. Tym razem podopieczni Pawła Pagieły mierzyli się na własnym boisku z zespołem Centra Ostrów Wielkopolski. Spotkanie przebiegało w bardzo trudnych atmosferycznych, opady deszczu i porywisty wiatr. Do tych warunków lepiej dostosowali się przodkowanie, którzy pewnie pokonali rywala 4:0. Bramki zdobywali: Piotr Ruszkul 2x, Krzysztof Cysewski, Radosław Robakowski po 1.

Od samego początku spotkanie toczyło się pod dyktando przodkowian. Przewagę uwieńczyli zdobyciem bramki w 17 min. po idealnym podaniu Łukasza Kopki do wybiegającego na czystą pozycję Piotra Ruszkul. Goście nie zdążyli otrząsnąć się po stracie pierwszej bramki a już przegrywali 2:0. Na drugiego gola kibice czekali cztery minuty, tym razem Kacper Rapińczuk prostopadłym podaniem obsłużył Krzysztofa Cysewskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości umieścił futbolówkę w bramce. Mimo prowadzenia 2:0 piłkarze GKSu Przodkowo nie zamierzali zwalniać tempa i w dalszym ciągu atakowali bramkę rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 38 min. piłkę w pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Cysewski, a tam pewnym strzałem głową do bramki skierował ją Radosław Robakowski i GKS prowadzi 3:0. Takim wynikiem kończy się pierwsza część gry.

Po zmianie stron kibice zastanawiali się czy zespół gości wykorzysta fakt że będzie grał w przewadze silnego wiatru. Jednak nic z tego, w 46 min. kolejny szybki atak przodkowian zainicjowany przez Krzysztofa Garczewskiego prawą stroną boiska dokładne dośrodkowanie w pole karne gości i Piotr Ruszkul po raz drugi pokonuje bramkarza gości. Na te czwarte trafienie przodkowian zespół z Ostrowa Wielkopolskiego próbował zdobyć choć honorowego gola jednak ich zapędy na bramkę Patryka Kamoli kończyły się przed polem karnym lub oddawali strzały z dystansu, które były niecelne. Do końca spotkania mimo doliczonych trzech minut wynik meczu nie uległ już zmianie i ostatecznie GKS Przodkowo zasłużenie pokonał Centrę Ostrów Wielkopolski 4:0.

GKS wystąpił w składzie: Patryk Kamola, Radosław Robakowski /86’ Dawid Siemko/, Jacek Jadanowski, Piotr Ruszkul /89’ Oskar Zmysłowski/, Łukasz Kopka, Paweł Rzepnikowski, Krzysztof Garczewski, Krzysztof Cysewski /82’ Grzegorz Gulczyński/, Kacper Rapińczuk /80’ Marcin Karniluk/, Bernard Powszuk, Mateusz Gołębiewski

rez - Piotr Bach, Dawid Siemko, Damian Matys, Oskar Zmysłowski, Tomasz Panek, Marcin Karniluk, Grzegorz Gulczyński ,

Centra Ostrów Wlkp wystąpiła w składzie: Szymon Maj, Piotr Przezak, Miłosz Nowicki, Tomasz Adamiak, Szymon Kucharski /87’ Kacper Hoffgunst/, Michał Kucharski, Marcin Wandzel, Damian Izydorski /46’ Dawid Kuczyński/, Patryk Sikora /52’ Jakub Michalski/, Dariusz Reyer, Marcin Kucharski /55’ Tomasz Mierzyński/

rez – Hubert Bartczak, Michał Sztok, Dawid Kuczyński, Tomasz Mierzyński, Tomasz Graczyk, Jakub Michalski, Kacper Hoffgunst