Hat trick Łukasza Stasiaka

W trzecim meczu ligowym obecnego sezonu piłkarze GKSu mierzyli się na własnym boisku z drużyną Wda Lipusz. Dla naszego zespołu ważne było żeby w kolejnym meczu zainkasować kolejne trzy punkty. A zadanie nie było łatwe bo drużyna z Lipusza do słabych i wygodnych przeciwników nie należy.

Od samego początku, spotkanie było dość wyrównane, a swoje sytuacje miały obie strony. Jednak za każdym razem albo strzały były niecelne albo pewnie interweniowali bramkarze. Kibice bardzo długo czekali na bardzo groźna sytuację w tym meczu. Doczekali się w 35 minucie, w której Mateusz Łuczak wywalczył piłkę z boku boiska i wycofał ją do nadbiegającego Marcina Dampc. Niestety, gdy wydawało się że to już musi być bramka, to uderzenie naszego pomocnika poszybowało wysoko nad poprzeczką. W ostatniej akcji pierwszej połowy Dawid Klawikowski świetnie wywalczył piłkę przed polem karnym rywali, próbował oddać strzał na bramkę ale futbolówka po rykoszecie została z łatwością wyłapana przez bramkarza gości. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania wynikiem 0:0.

Po zmianie stron goście z Lipusza od razu przystąpił do groźnych ataków. W pierwszych 10 minutach drugiej połowy dwukrotnie zawodnicy drużyny gości uderzali z dystansu ale na szczęście na posterunku był Oskar Rybicki który pewnie interweniował. W 55 minucie Piotr Łapigrowski zagrał idealną piłkę do Łukasza Stasiak który strzałem głową pokonuje bramkarza gości. Na kolejną bramkę kibice czekali cztery minuty później. Zdobywcą drugiego gola dla GKSu jest Jakub Leszkiewicz, który idealnie wykorzystał prostopadłe podanie Dawida Klawikowskiego. Kolejne bramki to autorstwa Łukasza Stasiaka, który dwukrotnie pokonuje bramkarza gości. Była to 77 i 81 minuta meczu. W 88 minucie Dawid Klawikowski nie wykorzystuje rzutu karnego podyktowanego za faul na Mateuszu Niedźwieckim. Chwilę później sedzia zakończył zawody. Ostatecznie GKS pokonał drużynę Wda Lipusz 4:0 odnosząc kolejne trzecie zwycięstwo.

GKS Przodkowo - Wda Lipusz 4:0 (0:0)

bramki: Łukasz Stasiak 55’, 77’, 81’, Jakub Leszkiewicz 59’

GKS - Rybicki, Wesołowski /46’ Niedźwiecki/, Łapigrowski, Szałek, Patelczyk, Dampc / 68’

Ruszkul/, Łuczak /79’ Matys/, Leszkiewicz /77’ Klecha/, Wroński, Klawikowski, Stasiak