Kolejny remis- to już dwunasty

W 33 kolejce rozgrywek III ligi GKS tylko zremisował przed własną publicznością z Górnikiem Konin. Bramki w tym meczu zdobywali, dla GKSu po strzale głową Przemysław Kostuch ,oraz dla Górnika Jan Paczyński.

Spotkanie rozpoczęło się podobnie jak poprzednie spotkania. GKS mocno nacisnął, przez co już w 2 min. objął prowadzenie. Rzut rożny wykonywał Andrzej Kaszuba, idealne dośrodkowanie w pole karne gości, najwyżej wyskoczył do piłki Przemek Kostuch i efektownym strzałem głową pokonuje bramkarza gości. Lepszego początku meczu nie można było sobie wymarzyć. W 17 min. zakotłowało się w polu karnym Górnika, okazje do podwyższenia mieli Łukasz Kwaśnik i Mateusz Frankowski, a cała akcja zakończyła się strzałem Andrzeja Kaszuby, który został obroniony przez bramkarza gości, którzy również byli bliscy zdobycia bramki. Na posterunku był jednak Patryk Kotłowski. Dzięki czemu na przerwę gospodarze schodzili z jedno bramkową zdobyczą.

Po przerwie, ponownie piłkarze GKSu nadal przeważali, jednak w bramce gości bronił w sytuacjach beznadziejnych ich bramkarz. Napór gospodarzy trwał tylko do 60 min. spotkania. Od tego momentu oglądaliśmy lepszy fragment gry przyjezdnych. Górnicy zagrali z przysłowiowym zębem i z wielką determinacją. Przyniosło to wymierny efekt w postaci gola wyrównującego po szybkiej kontrze była to 68 min. spotkania. Po utracie bramki przez gospodarzy następuje kolejny cios. Przemysław Szur ukarany przez sędziego spotkania czerwoną kartką za brutalny faul na przeciwniku. Od tego momentu podopieczni Sebastiana Letniowskiego skupili się na utrzymaniu wyniku. Sytuacja piłkarzy GKSu jeszcze bardziej się pogorszyła w 84 min. bo z boiska za drugą żółtą kartkę usunięty został Andrzej Kaszuba. W takiej sytuacji więcej bramek już nie padło.

GKS Przodkowo - Górnik Konin 1:1 (1:0)

bramki: Przemysław Kostuch (2’) - Jan Paczyński (68’)

GKS - Kotłowski, Kostuch, Szur, Łapigrowski, Kaszuba, Powszuk, Gawron, Czoska /65

Duszkiewicz/, Kwaśnik /82’ Proena/, Stasiak, Frankowski /79’ Karniluk/