Komplet punktów zostaje w Przodkowie

Podopieczni Pawła Pagieły w meczu jedenastej kolejki III ligi gr. 2 pokonując przed własną publicznością Górnika Konin zainkasowali kolejny trzeci komplet punktów w tym sezonie.

Całe spotkanie to była szybka i ciekawa gra. Przez pierwsze dziesięć minut spotkanie było wyrównane, ale z każdą kolejną minutą rosła przewaga gospodarzy. Przodkowianie prowadzili grę i czyhali na kontry. W 13 min. spotkania po kolejnej kontrze sędzia tego spotkania odgwizdał rzut karny dla gospodarzy po tym jak ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników gości. Karnego na bramkę skutecznie zamienił Patryk Brzeski. Po tej bramce każda z drużyn miała swoje okazje do zdobycia gola, ale to gospodarze umieścili piłkę po raz drugi w siatce rywali. W dwudziestej pierwszej minucie zawodnicy GKSu Przodkowo przeprowadzili kolejny atak, przerzucili piłkę z prawej strony na lewą, gdzie przyjął ją Adam Gołuński i ze spokojem minął obrońcę gości i płaskim strzałem pokonał bramkarza Górnika.

Na kolejną bramkę publiczność czekała do czterdziestej trzeciej minuty spotkania. Tym razem w głównej roli wystąpili zawodnicy Górnika Konin, kiedy zamieszanie pod bramką gospodarzy wykorzystał Maciej Adamczewski zdobywając kontaktowe trafienie.

W drugiej połowie nadal publiczność oglądała ciekawe widowisko piłkarskie. Zawodnicy Górnika starali się doprowadzić do wyrównania. Najlepszą okazję mieli w 50 minucie, precyzyjny strzał w samo okienko bramki z najwyższym trudem wybronił Patryk Kamola. Z każdą minutą można było zaobserwować jakby zawodnicy GKSu Przodkowo opadli nieco z sił i gra po prostu nie do końca się układała. Pomimo to podopieczni Pawła Pagieły i tak mieli swoje okazje, a najbliżej zdobycia bramki byli Garczewski , Rapińczuk oraz Cysewski. Goście mieli więcej z gry, ale większość ich akcji kończyła się na szesnastym metrze lub na bramkarzu przodkowian, który bardzo dobrze spisywał się pomiędzy słupkami.

Przodkowianie pomimo słabszej drugiej połowie zagrali konsekwentnie, byli skoncentrowani i ostatecznie pokonali Górnika Konin 2:1 i tym samym dopisali do swojego skromnego konta komplet punktów.

GKS Przodkowo - Górnik Konin 2:1 (2:1)

bramki - 1-0 Patry Brzeski /13’ K/, 2-0 Adam Gołuński /21’/, 2-1 Maciej Adamczewski /43’/

GKS – Kamola, Robakowski, Jadanowski, Ruszkul /75’ Arndt/, Kopka, Brzeski /85’ Powszuk/,