Koniec przygody z Pucharem Polski

Już na 1/32 rozgrywek Pucharu Polski województwa pomorskiego sezonu 2018/2019 zakończyli podopieczni Piotra Wnuk-Lipiński swój udział po przegraniu meczu na własnym boisku z drużyną Bałtyku Gdynia 1:3. Jedyną bramkę dla GKSu zdobył Tomasz Tuttas.

Był to bardzo wyrównany mecz, oba zespoły pokazały kibicom ciekawy futbol na tym poziomie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 0:0, dopiero w drugiej połowie padały bramki. Pierwszą bramkę dla Bałtyku Gdynia zdobył dobrze znany w Przodkowie Michał Marczak przy pomocy naszego obrońcy Cezarego Gawrona. Była to 50 minuta meczu. Goście z Gdyni cieszyli się tylko ze swojego prowadzenia pięć minut, bowiem w 55 minucie wspaniałą główką popisał się Tomasz Tuttas doprowadzając do stanu 1:1 w tym meczu. W 78 minucie przodkowanie zdobywają prawidłowo bramkę, sędzia główny tej bramki nie uznał. Nic nie dały protesty. Kolejne nieporozumienie i ponownie w roli głównej występuje sędzia tego spotkania uznając że zawodnik gospodarzy fauluje w polu karnym zawodnika gości i dyktuje rzut karny. Pewnie wykonany rzut karny i goście z Gdyni obejmują prowadzenie 1:2. W doliczonym czasie goście podwyższają wynik spotkania, który kończy się wynikiem 1:3 dla Bałtyku Gdynia.

GKS Przodkowo - Bałtyk Gdynia 1:3 (0:0)

bramki : 1:0 Michał Marczak (50’)

1:1 Tomasz Tuttas (55’)

1:2 Przemysław Kostuch (K. 80’)

1:3 Sebastian Bartlewski (90+4)

GKS - Bach, Gawron, Łapigrowski /57’ Jagiełło/, Robakowski, Matys, Dampc /83’ Zalov/,