Podsumowanie jesieni w wykonaniu młodzieży z GKS Przodkowo

Runda jesienna w wykonaniu drużyn młodzieżowych GKS-u Przodkowo dobiegła końca.

Przedstawiamy krótkie podsumowanie wyników, jakie osiągnęły nasze zespoły.

Najstarsza z drużyn młodzieżowych Junior Młodszy B 1 rocznik 2004/2005 prowadzona przez trenera Wiesława Roszkowskiego występowała w drugiej grupie. Po rozegraniu wszystkich jedenastu spotkań plasuje się na 4 pozycji z dorobkiem 25 punktów. Na ten bilans złożyło się osiem wygranych, jeden remis i dwie porażki. Wyżej w ligowej hierarchii po pierwszym półroczu sklasyfikowani zostali zawodnicy Radunia II Stężyca (30 pkt), Akademia Sportu Kolbudy (28 pkt), Czarni Pruszcz Gdański (27 pkt). Najskuteczniejszym strzelcem był Dominik Stobba, który zapisał na swoim koncie trzynaście trafień. Jedenaście goli zdobył Tomasz Kulesza, a Bartłomiej Belgrau siedem goli. Natomiast defensywa przodkowskiego GKS-u została zaskoczona szesnaście razy przez rywali. GKS najwyżej pokonał Wisłę Długie Pole 11:2, Wdę Lipusz 10:0, KS Kamienicę Królewską 8:1.

Komplet wyników w rundzie jesiennej:

• Radunia Stężyca – GKS Przodkowo 3:2
  • GKS Przodkowo - Potok Pszczółki 4:3
  • KS Kamienica Królewska - GKS Przodkowo 1:8
  • GKS Przodkowo - Czarni Pruszcz Gd. 2:4
  • Amator Kiełpino - GKS Przodkowo 0:3
  • Akademia Sportu Kolbudy - GKS Przodkowo 1:1
  • GKS Przodkowo - Amigo Przyjaźń 4:1
  • GKS Przodkowo - FC Gowidlino 1:0
  • Wisła Długie Pole - GKS Przodkowo 2:11
  • GKS Przodkowo - Wda Lipusz 10:0
  • GKS Przodkowo - Sokół Ełganowo 3:1

Trampkarz czyli drużyna z rocznika 2007/2008 prowadzona przez trenera Seweryna Wrońskiego także reprezentowała klub w województwie. To była świetna runda w wykonaniu drużyny tego rocznika. Podopieczni trenera Wrońskiego po dziewięciu kolejkach są na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem dwudziestu czterech punktów.

GKS osiem razy cieszył się z wygranej. Natomiast zero meczy remisowych, a w jednej potyczce górą byli przeciwnicy. Imponująco przedstawia się bilans bramkowy, który po pierwszej części sezonu 2020/21 wynosi 66:16. Najskuteczniejszym strzelcem jest Artur Malota zawodnik strzelił 22 gole, a dwanaście razy na listę strzelców wpisał się Krystian Okrój. Adrian Wiśniewski i Filip Lis strzelili siedem goli. GKS najwyżej pokonał Akademię Sportu II Kolbudy 19:1, Kaszubię Kościerzyna 11:0, Borowiak Czersk 10:1

Komplet wyników po rundzie jesiennej:

• Kaszubia Kościerzyna - GKS Przodkowo 0:11
  • GKS Przodkowo - Gwiazda Karsin 7:5
  • GTS II Pruszcz Gd. - GKS Przodkowo 4:7
  • GKS II Kowale AP - GKS Przodkowo 3:2
  • GKS Sierakowice - GKS Przodkowo 1:2
  • GKS Przodkowo - Borowiak Czersk 10:1
  • Akademia Sportu II Kolbudy - GKS Przodkowo 1:19
  • Szargan Somonino - GKS Przodkowo 1:5
  • GKS Przodkowo - Potok Pszczółki 3:0 (V:0)

Drużyna Młodzika rocznik 2009/2010 prowadzona przez trenera Cezarego Gawron wraz z Piotrem Bach występowała w D2 gr. 5. Po rozegraniu dwunastu spotkań GKS zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli mając na koncie 15 pkt. Na zdobyte punkty złożyło się pięć spotkań wygranych, zero remisów i aż siedem porażek. Stosunek bramkowy 51:43. Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie jest Nikodem Bujak zdobywca 9 bramek strzelonych. O jedno celne trafienie ma Kacper Pobłocki. 7 celnych trafień na swoim koncie posiada Franek Leszczyński.

Zakończona runda jesienna sezonu 2020/21 była w bardzo trudnym czasie dla naszych młodych zawodników. Jednak mimo tych trudności to z meczu na mecz było coraz lepiej bo jak się mówi „ trening czyni mistrza „.

Komplet wyników po rundzie jesiennej:

• Akademia Sportu Kolbudy - GKS Przodkowo 13:2
  • GKS Przodkowo - GKS Żukowo 13:0
  • GKS Sierakowice - GKS Przodkowo 1:5
  • Radunia Stężyca - GKS Przodkowo 4:2
  • GKS Przodkowo - Chojniczanka II Chojnice 1:11
  • Cartusia Kartuzy - GKS Przodkowo 3:2
  • GKS Przodkowo - KS II Skorzewo 9:0
  • Borowiak Czersk - GKS Przodkowo 4:2
  • GKS Przodkowo - GKS II Kowale AP 0:3
  • Solos Brusy - GKS Przodkowo 2:4
  • Sokół Ełganowo - GKS Przodkowo 0:11
  • GKS Przodkowo - Kaszubia Kościerzyna 0:2

Drużyna Orlika rocznik 2011 występująca w grupie E2 gr. 12 prowadzona przez duet trenerski Łukasz Rieger i Szymon Gawron. W grupie tej która gra systemem turniejowym nasza drużyna zajmuje po rundzie jesiennej sezonu 2020/21 trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 16 pkt. bramki 40:27. Wyniki natomiast są tutaj sprawą mniej ważne, dlatego też trenerzy wprowadzali dużo zmian w grze swojego zespołu który niekoniecznie daje dobre wyniki, ale zawodnicy uczą się rzeczy które zaprocentują im w przyszłości, najważniejszy w tym wieku jest poszczególny rozwój każdego zawodnika. Każdy z zawodników w ocenie trenerów zrobił mały „ kroczek „ by spełnić swoje marzenie o zostaniu piłkarzem.

W drużynie występują: Barzowski Michał, Bliźniewski Stanisław, Kalkowski Szymon, Kononowicz Kordian, Lica Kacper, Mazur Maksymilian, Ptak Fabian, Reca Arkadiusz, Regliński Tymon, Richter Adrian, Szwonka Kacper, Zinke Adam.

Żak F1 oraz F2 roczniki 2012, 2013 i 2013 prowadzonych przez trenerów Szymona Gawron, Łukasza Riegel, Sebastian Wroński był podzielony na dwa zespoły. Zespół F1 występujący w grupie 11 zajmuje drugie miejsce w swojej grupie gromadząc 28 pkt. Liderem jest drużyna AP Banino z 34 pkt.

Natomiast drużyna F2 występująca w gr. 7 na pięć zespołów zajmuje ostatnie piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 5 pkt. Liderem jest drużyna AP Kartuzy z dorobkiem 29 pkt.

W drużynie występują: Domaszk Filip, Krefta Kacper, Krefta Kamil, Miotk Maksymilian, Rzeszewicz Aurelia, Rzeszewicz Zuzanna, Cyman Antoni, Czoska Majk, Framkowski Kamil, Hebel Mikołaj, Jankowski Dawid, Kosmala Tomasz, Krause Hubert, Król Leon, Labuda Gerard, Zaborowski Adam