Podsumowanie sezonu 2016/2017 w wykonaniu GKSu Przodkowo

Za nami sezon piłkarski 2016/2017, w którym drużyna GKSu Przodkowo swoje mecze rozgrywała na poziomie III ligowym. W minionym już sezonie drużyna z Przodkowa była prowadzona przez Sebastiana Letniowskiego, któremu pomagał Mirosław Pawłowski. Drużyna z Przodkowa w całym sezonie rozegrała trzydzieści cztery mecze, z których piętnaście wygrała, dwanaście zremisowała i siedem przegrała. Przodkowianie strzelili w tych spotkaniach sześćdziesiąt dwie bramki, a stracili czterdzieści. Patrząc na mecze rozegrane przed własną publicznością to z siedemnastu spotkań piłkarze GKSu Przodkowo wygrali osiem , siedem zremisowali oraz dwa przegrali. W tych siedemnastu meczach zawodnicy z Przodkowa strzelili trzydzieści sześć bramek, a stracili dwadzieścia. Natomiast z siedemnastu spotkań wyjazdowych wygrali siedem, pięć zremisowali oraz ponieśli pięć porażek. A jeżeli chodzi o bramki to przodkowanie strzelili ich dwadzieścia sześć, a stracili dwadzieścia.

Strzelcy bramek w minionym sezonie:

W całym sezonie na listę strzelców bramek dla GKSu Przodkowo wpisało się siedemnastu zawodników, z których najwięcej – 24 – strzelił Łukasz Stasiak. Jednocześnie najlepszy strzelec w całej III lidze gr. 2

Pozostali strzelcy:

Mateusz Frankowski, Mateusz Łuczak, Przemysław Szur po 4

Paweł Czoska, Cezary Gawron, Przemysław Kostuch, Sebastian Żołnowski po 3

Andrzej Kaszuba, Piotr Łapigrowski, Maksim Demianchuk, Marcin Karniluk po 2

Karol Domjan, Franciszek Barzowski, Łukasz Kwaśnik, Arkadiusz Proena, Bernard Powszuk po 1

W sezonie 2016/2017 najdłuższa seria zwycięstw przodkowian to trzy kolejne mecze:

6 kolejka GKS Przodkowo 5:1 Pogoń II Szczecin

7 kolejka Lech II Poznań 0:3 GKS Przodkowo

8 kolejka GKS Przodkowo 2:0 KS Chwaszczyno

Jeżeli chodzi o remisy najdłuższa seria :

3 kolejka Elana Toruń 2:2 GKS Przodkowo

4 kolejka GKS Przodkowo 2:2 Polonia Środa Wkp

5 kolejka Vineta Wolin 1:1 GKS Przodkowo

29 kolejka GKS Przodkowo 0:0 Świt Skolwin Szczecin

30 kolejka KKS Kalisz 1:1 GKS Przodkowo

31 kolejka GKS Przodkowo 1:1 Sokół Kleczew

Najwyższe zwycięstwo drużyna GKSu Przodkowo odniosła w szóstej i dziesiątej kolejce minionego sezonu. Przodkowianie przed własną publicznością pokonali 5:1 Pogoń II Szczecin oraz Gwardię Koszalin. Natomiast w meczach wyjazdowych najwyższe zwycięstwo to 3:0, a taki wynik zdarzył się dwa razy: w siódmej kolejce w Wronkach z rezerwami Lecha Poznań oraz w dziewiętnastej kolejce Gdyni z miejscowym Bałtykiem.

Przedstawiony powyżej bilans meczowy oraz bramkowy dał drużynie GKSu Przodkowo pięćdziesiąt siedem punktów, które na koniec sezonu dały szóste miejsce w ligowej tabeli, i tym samym od nowego sezonu piłkarzy z Przodkowa będziemy oglądać na III ligowych boiskach.