Porażka po wyrównanym meczu

GKS Przodkowo po bardzo wyrównanym meczu uległ Wda Świecie 3:2. Bramki dla GKSu zdobyli Krzysztof Garczewski i Adam Gołuński.

Mecz rozpoczął się od walki w srodku pola. Jednak z biegiem czasu GKS zaczął przeważać. Podopieczni Pawła Pagieły dłużej byli w posiadaniu piłki i składniej konstruowali swój atak pozycyjny w przeciwieństwie do gospodarzy. Skutkiem przewagi GKSu był rzut wolny w 11 min. odgwizdany po faulu na Kasprze Rapińczuk. Do piłki w odległości około 25 metrów od bramki gospodarzy podbiegł Krzysztof Garczewski i ładnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy. Piłkarze GKSu podbudowani strzeloną bramką próbowali zdobyć kolejnego gola. W 26 min. po dobrym przechwycie Bernarda Powszuka piłka dotarła do Piotra Ruszkul. Jego strzał minął jednak lewy słupek bramki gospodarzy. W 36 min. fenomenalnym strzałem z linii pola karnego popisał się Wojciech Mielcarek dając gospodarzom remis. Po wyrównującym trafieniu gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

Początek II połowy to dalej solidna gra GKSu. Efektem był gol w 59 min. Adama Gołuńskiego po akcji zespołowej. Po strzelonej bramce piłkarze GKSu cofnęli się i oddali inicjatywę gospodarzom. Coraz groźniejsze akcje gospodarzy zakończyły się golem w 77 min. Mamy remis 2:2. W końcówce spotkania kibice na brak emocji nie mogli narzekać. W 86 min. gospodarze wykonywali rzut rożny, po którym przed bramką Patryka Kamoli powstało ogromne zamieszanie. Najprzytomniej zachował się Piotr Siekirka, który wepchnął piłkę do bramki GKSu.

Do dramaturgi ostatnich minut spotkania i wydarzeń na boisku dołożył się jeszcze sędzia główny spotkania p. Michał Szmytke , który swoimi decyzjami krzywdził oba zespoły. A czas doliczony do czasu rzeczywistego spotkania II połowy, gdzie było ogółem pięć zmian i kilka przerw w grze wskutek urazu zawodników doliczono tylko dwie minuty. Oczywiście że to mocna kpina.

Kolejne spotkanie GKS Przodkowo rozegra na własnym boisku w Przodkowie przy ul. Sportowej 1, a ich rywalem będzie drużyna Centra Ostrów Wlkp. Termin meczu 28 października 2017r początek meczu zaplanowano na godz. 15.00.