Stasiak uratował remis

W XXX serii gier III ligi gr. 2 przodkowski GKS zremisował na wyjeździe, w Kaliszu z miejscową drużyną KKS Kalisz 1:1. Obie bramki padły w drugiej części gry, dla gospodarzy po strzale Stayko Stoychev, oraz dla GKSu Łukasza Stasiak.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, jednak dośrodkowanie przechwycił Patryk Kotłowski. W odpowiedzi Andrzej Kaszuba dośrodkował w pole karne gospodarzy, jednak płaskie podanie nie znalazło adresata. Parę minut później Łukasz Stasiak starał się zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ten bez problemów złapał piłkę. W 30 min. aktywny Andrzej Kaszuba poradził sobie z obrońcą gospodarzy, jednak oddał zbyt lekki strzał, by móc zaskoczyć bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy to gospodarze mieli okazję do objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Mocny strzał napastnika gospodarzy wybronił na rzut rożny Patryk Kotłowski.

Druga połowa mogła rozpocząć się znakomicie dla podopiecznych Sebastiana Letniowskiego, kiedy Łukasz Stasiak nie sięgnął idealnie zagranej piłki przez Andrzeja Kaszubę. W 55 min. dobrze dysponowany w pierwszej połowie Patryk Kotłowski popełnia duży błąd wypuszczając futbolówkę przed siebie po dośrodkowaniu, a dobitkę wykorzystują zawodnicy gospodarzy wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 70 minucie to nasi piłkarze przeprowadzają znakomitą akcję zespołową zakończoną minimalnym niecelnym strzałem głową wykonaniu Piotra Łapigrowskiego. Kolejne minuty spotkania należą do przodkowian, Andrzej Kaszuba po minięciu kilku zawodników gospodarzy uderzył w stronę bramki gospodarzy, jednak piłka minimalnie ją minęła. Ostatnie dziesięć minut spotkania zrobiło się luźniej na boisku za sprawą kar jakie ujrzeli zawodnicy. Z naszej strony Damian Matys za drugą żółtą kartkę opuścił boisko jak i zawodnik gospodarzy za niesportowe zachowanie wyleciał z boiska. Gdy wszyscy obecni kibice na tym spotkaniu byli przekonani że mecz zakończy się po myśli gospodarzy, zabójczą kontrę wyprowadzili nasi zawodnicy, a autorem gola był Łukasz Stasiak.

KKS Kalisz - GKS Przodkowo 1:1 (0:0)