Szczęśliwa wygrana z Jarotą

Świetne widowisko w środowym meczu z piłkarzami z Jarocina. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego przegrywali z Jarotą Jarocin 1:2, ale pokazali charakter i ostatecznie odrobili stratę, dając powód do radości licznie zgromadzonym na stadionie kibicom. Gole dla GKSu zdobyli Łukasz Stasiak, Maksym Demianchuk oraz Andrzej Kaszuba.

Początek spotkania to uważna gra obu zespołów w środkowej części boiska, tak aby nie popełnić błędu, który mógłby skończyć się przewagą rywali. Taka gra trwała do około 30 minut. Goście z Jarocina otworzyli wynik – Mateusz Molewski wykorzystał prostopadłe podanie i pewnym strzałem pokonał Patryka Kotłowskiego. Już po kilku minutach nasi rywale mogli zdobyć kolejną bramkę, ale strzał głową zawodnika gości nieznacznie minął bramkę chronioną przez Kotłowskiego. Osiem minut trwała radość gości z prowadzenia. Po dośrodkowaniu Andrzeja Kaszuby z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Łukasz Stasiak. Już do końca pierwszej połowy mimo usilnych starań przez oba zespoły wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Jaroty, którzy w 52 min. ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą ładnego strzału Filipa Szewczyk. Goście z Jarocina tak jak po zdobyciu pierwszego gola, tak samo po zdobyciu drugiego cieszyli się tylko pięć minut. W 58 min. pojedynek powietrzny z obrońcami Jaroty wygrał Maksym Demianchuk, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. Po zdobyciu drugiej bramki GKS powoli rozpędzał się i starał się powalczyć o coś więcej niż remis. Przodkowianie mieli jednak problemy ze skutecznością. Piłkarze z Jarocina również mieli kilka okazji do ponownego wyjścia na prowadzenie, ale dobrze spisywała się przodkowska defensywa. W 90 min. spotkania padł upragniony gol dla GKSu. Andrzej Kaszuba wykonywał rzut wolny po którym piłka wpadła do bramki gości.

GKS zwyciężył, a emocjonujące spotkanie z pewnością dostarczyło kibicom, wielu powodów do radości.

GKS Przodkowo - Jarota Jarocin 3:2 (1:1)