III LIGA

Skoro sezon dobiegł końca a więc spełniło się, drugi raz w historii klubu bordowo-szarzy znów wystąpią w III lidze. Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu jak będzie w przyszłym sezonie wyglądać III liga, ale jest pewne grać będziemy z drużynami z województw zachodniopomorskiego, kujawsko -pomorskiego, wielkopolskiego i naszego pomorskiego. Można powiedzieć, że wróciliśmy na swoje miejsce z lat 2014-2017.

Grupa druga trzeciej ligi aktualnie liczy 17 zespołów, ponieważ 18 zespół KKS 1925 Kalisz awansował do II ligi wraz z brakiem spadkowiczów. Tym samym liczba uprawnionych do gry W III lidze w przyszłym sezonie wynosić będzie 21 zespołów i może ulec zwiększeniu w przypadku spadku drużyn z makroregionu z rozgrywek II ligi.

Oto przypuszczalny skład III ligi gr. II:

Zachodniopomorskie : Świt Skolwin Szczecin, Pogoń II Szczecin, Bałtyk Koszalin, Gwardia Koszalin, Chemik Police, Kotwica Kołobrzeg, Flota Świnoujście (beniaminek)

Wielkopolskie: Mieszko Gniezno, Sokół Kleczew, Polonia Środa Wlkp, Nielba Wągrowiec, Jarota Jarocin, Górnik Konin, LKS Gołuchów (beniaminek)

Kujawsko-Pomorskie : Unia Janikowo, Pomorzanin Toruń (beniaminek)

Pomorskie : Radunia Stężyca, KP Starogard Gdański, Grom Nowy Staw, Bałtyk Gdynia, GKS Przodkowo (beniaminek)

Na koniec rozgrywki sezonu 2020/2021 III ligi ma prowadzić Pomorski Związek Piłki Nożnej.