Kolejna porażka GKSu

Kolejna  porażka GKSu

W drugim meczu towarzyskim rozgrywanym tej zimy piłkarze GKSu zmierzyli się z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia, a mecz odbył się w Gdyni Stadion Narodowy Rugby.

Od samego początku mecz toczony był w szybkim tempie a po obu zespołach nie było widać zmęczenia spowodowanego ciężkimi zimowymi treningami. Jako pierwsi groźną sytuację pod bramką Bałtyku stworzyli nasi piłkarze i od razu pewnie wykorzystaną. Zdobywcą bramki był Mateusz Łuczak. Na wyrównanie w tym spotkaniu czekaliśmy do 30 minuty kiedy po błędzie sędziego – pozycja spalona gdynianie zdobywają bramkę. W 38 minucie przodkowanie ponownie wychodzą na prowadzenie. Ponownie w roli głównej Mateusz Łuczak. Pierwsza część spotkania kończy się jedno bramkowym prowadzeniem przodkowian.

Na drugą część spotkania wyszła druga jedenastka GKSu. Od samego początku inicjatywę przejął zespół z Gdyni, który długimi okresami czasu przebywał pod naszą bramką. Jednak kontry wykonaniu naszych zawodników mogły przynieść zdobycz bramkową. Piłkarze z Gdyni po odzyskaniu piłki w środku pola i szybkim podaniu futbolówki do niepilnowanego zawodnika zdobywają drugą bramkę. Nie bez winy przy utracie bramki był golkiper Przodkowa Oskar Rybicki. Po utracie bramki przodkowanie ruszyli do odrabiania strat narażając się na kontrataki rywali. W 83 minucie na samotny rajd z własnej połowy zdecydował się jeden z zawodników Bałtyku a zakończył się on dopiero w naszym polu karnym. Niestety dla naszego zespołu zakończył się celnym strzałem i GKS przegrywał 2:3. Do końca spotkania mimo prób naszego zespołu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie GKS przegrywa z Bałtykiem Gdynia 2:3