Gwardia Koszalin - GKS Przodkowo 0:3 (0:1)

bramki - Franciszek Barzowski 37’, Łukasz Kwaśnik 65’, Paweł Rzepnikowski 89’

GKS- Kotłowski, Barzowski, Stasiak, Duszkiewicz (Domjan 81’), Szopiński, Kwaśnik

Gwardia - Budnik, Brzeziański , Dondera, Ginter ( Bień 55’), Shimmura, Szałek, Szymański,

Wiśniewski (Bryk 55’), Wojciechowski, Wąsowicz (Wójcik 50’), Wólkiewicz

(Słowiński 68’)

rez – P Wójcik, Bień, Sidor, Słowiński, Stańczyk, Bryk, Wójcik

Znakomicie spisali się podopieczni trenera Letniowskiego w meczu trzeciej kolejki III ligi Bałtyckiej. Tym razem mecz odbył się w Koszalinie z miejscową Gwardią a zakończył się zwycięstwem 0:3 (0:1).

Tym samym naszej drużynie udało się przedłużyć serię udanych występów przeciwko temu zespołowi w meczach rozgrywanych na stadionie w Koszalinie

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana, mogliśmy oglądać dużo składnych akcji, strzały z dystansu oraz szybkie tempo meczu. W 19 min. Gospodarze sprytnie rozgrywają rzut rożny, jednak po strzale zawodnika gospodarzy nasz zespół od utraty bramki uratowała poprzeczka.

Jednak z biegiem czasu to nasz zespół coraz częściej gościł pod bramką gospodarzy . W 23 min. bramkarz miejscowych wygrywa pojedynek sam na sam z Łukaszem Stasiakiem.

W 37 min. jest 0:1 dla GKSu. Po kolejnej składnej akcji naszego zespołu dokładne podanie w pole karne otrzymuje Franciszek Barzowski i płaskim strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy. W 43 min. kolejny raz groźnie było pod bramką gospodarzy a w roli głównej wystąpił Łukasz Stasiak, jego strzał głową minimalnie jest niecelny.

Po przerwie to gospodarze marnują znakomitą okazję do wyrównania, kiedy jeden z zawodników miejscowej drużyny z bliskiej odległości posyła piłkę wysoko nad bramką. Po tej okazji i zmarnowanej sytuacji wśród gospodarzy zapanował haos i nerwowość co szybko zaczęli wykorzystywać nasi zawodnicy. To podopieczni trenera Letniowskiego opanowali sytuacje boiskową i z minuty na minutę wzrastała przewaga. Bramkarz gospodarzy trudem ale szczęśliwie interweniował po strzałach Michała Marczaka czy Łukasza Kwaśnika.

W 65 min. obrońca gospodarzy popełnia błąd przy wyprowadzeniu piłki przed własnym polem karnym Łukasz Kwaśnik wyłuskał piłkę spod nóg obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza gospodarzy. Jest 0:2 dla GKS-u.

Po zdobyciu bramki impet na bramkę gospodarzy wykonaniu naszej drużyny nie słabnie, okazje do zdobycia kolejnych bramek marnują Łukasz Krzemiński, Michał Marczak.

W 89 min. przodkowanie wykonują rzut rożny, dokładne dogranie piłki przed bramkę gospodarzy i strzałem z powietrza wynik meczu ustala Paweł Rzepnikowski.