Piąte zwycięstwo z rzędu

Piąte  zwycięstwo z rzędu

Szaro-bordowi” kontynuują świetną passę zwycięstw, w zimowym okresie przygotowawczym. W sobotnim sparingu, przeciwko liderowi V ligi gr. II, drużynie Sokół Zblewo, podopieczni Tomasza Bąkowskiego zwyciężyli 2:0, a bramki dla przodkowian zdobyli Mateusz Łuczak i Marcin Dampc.

W kadrze na to spotkanie, nie pojawili się Piotr Ruszkul, Łukasz Stasiak, Adrian Wysiecki, Piotr Łapigrowski oraz Sebastian Wroński którzy leczą kontuzje.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, oba zespoły miały okazje do zdobycia bramki, jednak na drodze stanęła formacja obronna rywala wraz z bramkarzem, którzy bronili niektóre groźne strzały.

Na drugą połowę przodkowanie wyszli jeszcze bardziej zmotywowani, co od razu było widoczne w grze. Wynik otworzył ładnym dryblingiem i celnym strzałem, z około 20 metrów, Mateusz Łuczak. Niespełna kwadrans później, rywale niespodziewanie mieli okazję do wyrównania w spotkaniu, jednak znakomita interwencja Patryka Kamoli, zapobiegła utraty bramki. Na 10 minut przed końcem test-meczu z około 20 metrów Marcin Dampc zdecydował się na strzał, który pięknym strzałem pokonał bramkarza Zblewa.

Następny pojedynek już w sobotę, 22 lutego o godzinie 11.00, na boisku Gdańsk Kokoszki. Rywalem GKSu będzie zespół IV ligi Kaszubia Kościerzyna.

Skład GKSu: Rybicki (46’ Kamola), Szałek, Patelczyk ( 60’ Wesołowski), Formela (46’ Kręcki), Górak ( 46’ Klecha), Łuczak (78’ Jaskólski), Doumbouya, (65’ Test), Dampc, Klawikowski, Niedźwiecki (46’ Karniluk), Patok (46’ Test)