Przegrany mecz z Polonią

W kolejnym meczu ligowym nasi trzecioligowcy GKS Przodkowo gościł na własnym boisku lidera rozgrywek zespół Polonię Środa Wlkp. Lider rozgrywek przed tym spotkaniem zgromadził komplet punktów wygrywając wszystkie spotkania. Mecz zapowiadał się bardzo interesująco gdyż gospodarze zapowiadali grę o pełną pulę punktową. Niestety nie udało się, kluczowe o losach sobotniego pojedynku okazały się ostatnie dwadzieścia minut.

GKS Przodkowo uległ Polonii Środa Wlkp 0:2 (0:0). Dla podopiecznych Tomasza Bąkowskiego była to trzecia porażka na własnym boisku w sezonie 2020/21. Początek spotkania to nerwowa gra głównie wykonaniu piłkarzy GKS-u. Widowisko było na dobrym poziomie. Najbardziej szkoda, że sędziowie nie stanęli na wysokości zadania i podejmowali błędne decyzje w obie strony. Gospodarze nastawieni na grę z kontrataku praktycznie przez całą pierwszą część spotkania nie zagrozili poważnie bramce gości. Z kolei piłkarze Polonii mieli trzy sytuacje do objęcia prowadzenia. Dwukrotnie zaszwankowała skuteczność a raz znakomicie spisał się Arkadiusz Moczadło broniąc celny strzał. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron piłkarze GKS-u mocniej zaatakowali bramkę Polonii. Pierwsze dwadzieścia minut to przewaga GKS-u, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i zagrażali bramce Polonii. Defensywa średzka była bardzo dobrze zorganizowana i przetrwała napór gospodarzy. Następuje 62 minuta spotkania, niegroźna akcja gości, błąd obrony przodkowskiej i obrońca gości z dużą łatwością ładnym strzałem technicznym zdobywa bramkę. Siedem minut później kolejny błąd naszej obrony i goście zdobywają drugiego gola.

Musimy się zresetować, żeby dobrze przepracować tydzień i i przygotować się do spotkania na wyjeździe w Toruniu z Pomorzaninem. Drużyna z Torunia jest beniaminkiem i na pewno nie będzie to dla nas spacerek. Wręcz przeciwnie czeka nas trudny pojedynek – powiedział szkoleniowiec GKS-u.

GKS Przodkowo - Polonia Środa Wlkp 0:2 (0:0)

GKS – Moczadło, Amoah, Patelczyk /64’ Klawikowski/, Dąbrowski / 62’ Czychowski/, Szałecki

/68’ Górak/, Wesołowski, Szur, Szałek, Karniluk /70’ Dampc/, Kręcki, Stasiak / 76’