Wysokie zwycięstwo na inaugurację rundy rewanżowej

Wysokie zwycięstwo na inaugurację rundy  rewanżowej

Podopieczni Tomasza Bąkowskiego, 18. kolejce IV ligi pokonali na wyjeździe Jaguar Gdańsk 3:1. Bramki dla „bordowo-szarych” zdobyli Mateusz Łuczak 2x oraz Dawid Klawikowski.

Od ostatniego ligowego pojedynku z rezerwami Arki Gdynia, minęły ponad 3 miesiące. Wszyscy kibice Przodkowa, w końcu doczekali się powrotu do klubowej piłki oraz walki o ligowe punkty. Sam mecz, pomimo że nie odbywał się na stadionie GKSu, wywołał dość duże zainteresowanie kibiców.

W całym spotkaniu, częściej przy piłce przebywali podopieczni Tomasza Bąkowskiego. W 12 minucie na prowadzenie „szaro-bordowych” wyprowadził Mateusz Łuczak wykonując pewnie rzut karny. Piłkarze GKS'u bardzo szybko podwyższyli prowadzenie, tym razem silnym strzałem popisał się Dawid Klawikowski, który wykorzystał idealnie podanie Mateusza Klechy. Dwu bramkowe prowadzenie trochę uśpiło przodkowian, co szybko wykorzystali gospodarze, i w 28 minucie zdobyli kontaktową bramkę. Przed zakończeniem pierwszej połowy, Adrian Wysiecki był bliski zdobycia kolejnego trafienia w rywalizacji, ale futbolówka, po jego strzale w 43 minucie, przeleciała tuż nad bramką.

Druga połowa to nadal zdecydowana przewaga przodkowian. Było dużo strzałów z dystansu, ale szwankowała skuteczność naszych piłkarzy. W 77 minucie wynik tego ciekawego pojedynku ustalił, najlepszy na boisku Mateusz Łuczak, który pewnym i co najważniejsze celnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Po 18 kolejce przodkowanie utrzymali pozycję lidera IV ligi. Kolejny mecz ligowy już w najbliższą sobotę, 14 marca w Przodkowie. Na stadionie Gminnym gościć będziemy drużynę Wierzycę Pelplin. Mecz zaplanowano na godzinę 14.00 ZAPRASZAMY!!!

Jaguar Gdańsk - GKS Przodkowo 1:3 (1:2)

bramki : 28’ Patryk Brzeski, 12’(k), 77’ Mateusz Łuczak, 21’ Dawid Klawikowski

GKS - Kamola, Łapigrowski, Szałek, Patelczyk, Czychowski /54’ Patok/, Łuczak, Klecha,