Kaszubia lepsza o jedną bramkę

Podopieczni trenera Tomasza Bąkowskiego przegrali wyjazdowe spotkanie kontrolne z Kaszubią Kościerzyna 0:1. Zwycięskiego gola gospodarze zdobyli w 81 minucie z rzutu karnego.

Dla GKS-u było to szóste sprawdzenie formy w letnim okresie przygotowawczym. W pierwszym kwadransie gry przodkowanie stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki jednak bronił znakomicie golkiper gospodarzy. Po tych niewykorzystanych sytuacjach gra się wyrównała, a dalszych sytuacji strzeleckich w pierwszej połowie było jak na lekarstwo.

Na drugą połowę trener Bąkowski tradycyjnie w tych meczach kontrolnych wymienił całą jedenastkę. Na nic zdały się te zmiany. Nadal było dużo przypadkowości boiskowej. Obie ekipy miały problem z oddaniem strzału w światło bramki. Jedyną bramkę w 81 minucie gospodarze zdobyli po rzucie karnym podyktowanym za faul w polu karnym Marcina Dampca.

Drużyna z Przodkowa w najbliższy piątek 17 lipca czeka siódmy mecz towarzyski. Tym razem na boisku w Przodkowie gościć będziemy IV ligową Cartusię 1923 Kartuzy. Pojedynek zaplanowano na godzinę 18.30.

Kaszubia Kościerzyna - GKS Przodkowo 1:0 (0:0)

GKS - Kamola (46’Test), Górak (46’Polański), Szałek (46’ Klawikowski), Test (46’ Patelczyk),

Amoah, Chmulak (46’ Dampc), Wysiecki (46’ Kręcki), Karniluk (46’ Patok), Stasiak (46’