Kolejna wygrana w Koszalinie.

Mecz stojący na dobrym poziomie i pełen wrażeń obejrzeli w środowe popołudnie kibice w Koszalinie. W tym mieście podopieczni Sebastiana Letniowskiego rozgrywali awansem mecz 19 kolejki Bałtyckiej III ligi. Mecz zakończył się kolejnym zwycięstwem naszej drużyny 0:2 (0:1).

Całe spotkanie przebiegało pod dyktando lidera III ligi. Nasi piłkarze zepchnęli gospodarzy do defensywy i kilkukrotnie stworzyli sobie bardzo dogodne okazje do zdobycia bramki. Jednak na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 20 minuty spotkania, kiedy przodkowanie wykonywali rzut rożny. Dokładne dośrodkowanie na bramkę strzałem głową zamienił Przemysław Kostuch.

Od tego momentu jeszcze bardziej wzrosła przewaga podopiecznych trenera Letniowskiego, jednak z tej przewagi nic nie wynikało po za sytuacjami, które z niesamowitą nonszalancją marnowali Michał Marczak 3x, Piotr Łapigrowski, Łukasz Stasiak. Gospodarze grali bardzo ambitnie, starali doprowadzić do wyrównania, lecz w tym dniu obrona GKSu zagrała bezbłędnie.

Po zmianie stron ku zdziwieniu kibiców to gospodarze przejęli inicjatywę, ale nie potrafili przedostać się pod bramkę przodkowian.

Piłkarze gospodarzy znakomitą okazję mieli w 84 minucie, kiedy wykonywali rzut wolny. Po strzale głową znakomicie spisał się Patryk Kotłowski, który w niewiarygodny sposób wybronił mocno bitą piłkę.

W końcówce meczu ponownie dwóch idealnych sytuacji nie wykorzystał Łukasz Stasiak. Po strzale w poprzeczkę Michała Marczaka nie trafił z najbliższej odległości do pustej bramki, a następnie z bliskiej odległości trafił w porzeczkę.

W doliczonym czasie gry rzut rożny egzekwowali gospodarze, którzy wszystkimi zawodnikami zaatakowali bramkę GKSu. Szybka kontra naszego zespołu przyniosła nam druga bramkę po strzale Mateusza Frankowskiego.

Bałtyk Koszalin – GKS Przodkowo 0:2 (0:1)