Kolejne zwycięstwo

W dniu dzisiejszym drużyna GKS-u Przodkowo w meczu przed własną publicznością podejmowała Mieszko Gniezno – ostatnią drużynę w tabeli. Pomimo miejsca rywali w tabeli łatwo nie było. Co prawda od początku spotkania lekką przewagę mieli przodkowanie, ale piłkarze Mieszka łatwo skóry nie oddali.

W pierwszej części meczu mogliśmy obejrzeć jednego gola. Prowadzenie w 27’ dał gospodarzom Paweł Czychowski, który płaskim strzałem pokonał bramkarza gości.

Oprócz tej sytuacji po której padła bramka gole mogli strzelić: dwukrotnie Robert Wesołowski oraz po jednej Łukasz Stasiak i Adrian Polański, ale niestety strzały tych zawodników były minimalnie niecelne lub po prostu były obronione przez golkipera gości. Natomiast piłkarze Mieszka w pierwszej części meczu praktycznie nie zagrozili bramce Arkadiusza Moczadło. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach oddali oni trzy strzały, ale jeden był niecelny, a po dwóch piłka wędrowała wprost do golkipera GKS-u Przodkowo.

Druga połowa meczu już wyglądała całkowicie inaczej w porównaniu do pierwszej połowy. Spotkanie stało się wyrównane, a goście zaczęli śmielej atakować. Piłkarze Mieszka zaczęli przeprowadzać bardzo groźne akcje, ale brakowało w nich wykończenia. W 89 minucie goście z Gniezna zdobywają gola jednak sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Po tej kontrowersji przodkowanie postawili kropkę nad „i” i w doliczonym czasie gry dwukrotnie pokonali bramkarza gości. Drugiego gola dla GKS-u zdobył Michał Szałek, a wynik ustalił Mateusz Niedźwiecki.

Patrząc na przebieg całego spotkania to przodkowanie wygrali zasłużenie, ale zwycięstwo to nie przyszło łatwo , a przodkowianom na pewno pomogło szczęście. Gdyby piłkarzom z Gniezna sędziowie przyznali bramkę z spalonego to różnie mogło by być. Ale na szczęście po dziewięćdziesięciu minutach gry to gospodarze mieli na swoim o trzy bramki więcej i mogli się cieszyć z trzech, bardzo ważnych punktów.

GKS Przodkowo - Mieszko Gniezno 3:0 (1:0)

bramki - Paweł Czychowski (27’), Michał Szałek (90+1), Mateusz Niedźwiecki (90+3)

GKS - Moczadło, Polański, Amoah, Dampc, Czychowski /Karniluk/, Szałecki, Wesołowski

/Pawłowski/, Klawikowski /Patelczyk/, Szałek, Kręcki /Patok/, Stasiak /Niedźwiecki/