Kolejny remis GKS'u

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie 9 kolejki III ligi pomiędzy Flotą Świnoujście a GKS Przodkowo. Mecz rozgrywany na stadionie miejskim w Świnoujściu trzymał w napięciu do ostatnich sekund.

Mecz rozpoczął się od ataków na bramkę gospodarzy przez przodkowian. Już w pierwszym kwadransie meczu nasi zawodnicy stwarzają trzy sytuacje stu procentowe do objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Pierwszą sytuację stworzył po solowym rajdzie prawą stroną boiska Robert Wesołowski i oddaniu pięknego strzału jednak bramkarz gospodarzy w ostatniej chwili sparował futbolówkę na rzut rożny. Była to trzecia minuta meczu. Kolejne sytuacje dwie miał Łukasz Stasiak do zdobycia bramki. W dziewiątej minucie po dokładnym podaniu prostopadłym od Mateusza Dąbrowskiego ma czystą sytuację sam na sam Łukasz Stasiak, jednak oddany strzał mija minimalnie bramkę gospodarzy. Jest dwunasta minuta ponownie Łukasz Stasiak znajduje się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, lekko oddany strzał z łatwością wybronił bramkarz. Po tych sytuacjach gospodarze zaczęli grać bardziej zdecydowanie czego efektem gra się wyrównała. Podsumowując pierwszą połowę należy zwrócić uwagę na optyczną przewagę naszego zespołu, którzy byli zespołem dominującym na murawie.

Po przerwie gra się wyrównała, nadal oglądaliśmy ciekawe i interesujące spotkanie. W 71 minucie przodkowanie obejmują prowadzenie po celnym strzale Roberta Wesołowskiego. Radość naszych piłkarzy trwała tylko sześć minut. W 77 minucie jednemu zawodnikowi gospodarzy wychodzi tzw. strzał życia- stadiony świata. Jest remis 1:1. Ostanie minuty spotkania to ataki na bramkę z obu stron. W zespole GKS-u wyróżniali się Wesołowski, Stasiak, Szałek i wchodzący z ławki – Polański i Szałecki. Jednak ich strzały, okazały się mało precyzyjne na tablicy wyników pozostał wynik remisowy.

GKS Przodkowo w dziesiątym swoim pojedynku ligowym przed własną publicznością zmierzy się z Polonią Środa Wlkp. Mecz odbędzie się w sobotę 3 października o godz. 14.00. Obecnie nasz zespół zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Natomiast najbliżsi przeciwnicy to lider rozgrywek.

Flota Świnoujście - GKS Przodkowo 1:1 (0:0)

bramki ; 0:1 Robert Wesołowski (71’), 1:1 Adrian Kołat (77’)

GKS – Moczadło, Amoah, Szur, Patok /55’ Polański/, Dąbrowski /67’ Patelczyk/, Stasiak,