Nielba Wągrowiec lepsza w Przodkowie

Porażką zakończyło się sobotnie spotkanie rozgrywane w ramach ósmej kolejki III ligi dla GKS-u Przodkowo. Podopieczni Tomasza Bąkowskiego ulegli Nielbie Wągrowiec 1:2.

Przodkowianie szybko będą chcieli zapomnieć o sobotnim meczu przed własną publicznością. Trener GKS-u nie mógł skorzystać z kilku chorych zawodników. W kadrze zabrakło Dawida Klawikowskiego, Pawła Czachowskiego, Adriana Wysieckiego i pauzującego za kartki Karola Chmulaka. Pierwsza połowa to wyrównana gra skupiona głównie w środkowej strefie boiska. Nie brakowało sytuacji strzeleckich, jednak obie drużyny raziły brakiem skuteczności.

Drugie czterdzieści pięć minut było lepsze jednak tylko wykonaniu gości z Wągrowca. Nielba zdecydowanie lepiej rozpoczęła drugą połowę. W 61 minucie po błędzie naszej obrony tracimy bramkę. Na wyrównanie brakowało pomysłu. Gra naszego zespołu była daleka od ideału. Za dużo niecelnych podań, marnowanie sytuacji do zdobycia gola. W 88 minucie kolejny błąd obrony i goście zdobywają drugiego gola. Na otarcie łez w doliczonym czasie gry Łukasz Stasiak zmniejszył rozmiary porażki. Ostatecznie korzystny wynik dla Nielby Wągrowiec nie uległ zmianie.

W następnej serii gier podopieczni Tomasza Bąkowskiego zagrają w Świnoujściu. Naprzeciwko nich wyjdzie miejscowa Flota, która po ośmiu kolejkach plasuje się na osiemnastej pozycji z dorobkiem dziewięciu punktów. GKS ma jedno „oczko” więcej, co daje im piętnaste miejsce w trzecioligowych rozgrywkach.

GKS Przodkowo - Nielba Wągrowiec 1:2 (0:0)

bramki: 0:1 Kacper Friska (61’), 0:2 Mateusz Rozmarynowski (88’), 1:2 Łukasz Stasiak (90+2)

GKS – Moczadło, Polański /58’ Karniluk/, Amoah, Szur, Patok /64’ Dąbrowski/, Łuczak,