Koszalin Zdobyty

Piłkarze GKSu Przodkowo sprawili miłą niespodziankę pokonując w Koszalinie miejscową Gwardię 3:1. Wygrana bardzo cieszy, na dodatek na boisku lidera rozgrywek III ligi gr. 2.
Bramki dla naszej drużyny strzelili Przemysław Szur (8’), Piotr Łapigrowski (90’+2) oraz Arkadiusz Proena (90’+4).
Lepszego początku meczu GKS nie mógł sobie wymarzyć. Piłkarze Gwardii od pierwszego gwizdka próbowali zaraz zaatakować większą liczbą zawodników, ale ich plan zawiódł i w dodatku obrócił się na ich niekorzyść. Już w ósmej minucie, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, z bliskiej odległości piłkę do siatki posłał Przemysław Szur. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Oglądaliśmy skomasowane ataki piłkarzy Gwardii zakończone strzałami na bramkę Patryka Kotłowskiego. Na szczęście szwankowała skuteczność. W 26 min. po podaniu z głębi pola na czystej pozycji znalazł się Przemysław Brzeziński i sytuacji nie marnuje. Mamy remis 1:1. Po zdobyciu bramki gospodarze częściej posiadali piłkę pod nogami, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Duszkiewicz niewiele się pomylił główkując po rzucie rożnym. Na kolejne akcje z naszej strony trzeba było czekać do końcówki meczu. W tym czasie przez całą drugą połowę Gwardia miała inicjatywę, ale w końcowych fazach ich akcji nasza defensywa skutecznie wybijała im z głowy próby strzałów. Naszej drużynie nie szło tak, jakby oczekiwał trener. W końcówce oglądaliśmy ataki to z jednej, to z drugiej strony. Końcówka już należała zdecydowanie do przodkowian – w doliczonym czasie Piotr Łapigrowski strzałem głową wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie a chwilę później Arkadiusz Proena ustala wynik meczu.

Zasłużone zwycięstwo podopiecznych Sebastiana Letniowskiego. Przewagę w posiadaniu piłki mieli na pewno gospodarze, ale od posiadania piłki meczów się nie wygrywa.

Gwardia Koszalin - GKS Przodkowo 1:3 (1:1)

bramki – Przemysław Szur 8’, Piotr Łapigrowski 90+2, Arkadiusz Proena 90+4 – Przemysław Brzeziński

Gwardia Koszalin – Hartleb, Dondera, Wojciechowski, Maciąg, Stańczyk, Shimmura, Szubert