Porażka na własne życzenie

Drużyna GKSu Przodkowo zanotowała drugą porażkę na własnym boisku w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach III ligi gr 2. Pierwsza porażka była bardzo dawno 13 sierpnia 2016r z Bałtykiem Gdynia 1:2, i takim samym wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie z drużyną Wda Świecie. Jedyną bramkę dla przodkowian zdobył Cezary Gawron.

Sobotni mecz nie był porywającym i był mało ciekawym widowiskiem wykonaniu nasze drużyny. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego zagrali po prostu słabo. Kibice zgromadzeni na przodkowskim stadionie na pierwszą bramkę musieli czekać do pięćdziesiątej siódmej minuty. Niestety strzelili ją goście. Jeden z zawodników gości zagrał dokładne prostopadłe podanie do kolegi z drużyny, który płaskim strzałem pokonał Patryka Kotłowskiego. Piłkarze GKSu po utracie bramki stracili całkowicie koncepcję gry oddając całkowicie środek boiska. Niestety tak słabo grających naszych zawodników już dawno w Przodkowie nie widziano.

Druga połowa spotkania nic się nie różniła od pierwszych czterdziestu pięciu minut. Goście ze Świecia osiągnęli przewagę, którzy ładnie i mądrze grali piłką., ale na szczęście dla przodkowian nie było z tego efektu. W siedemdziesiątej czwartej minucie meczu nieliczny atak naszego zespołu zakończył się bramką, zdobył ją Cezary Gawron. Od tej chwili przodkowanie uwierzyli, że mogą zdobyć komplet punktów i zaczęli walczyć, natomiast goście cofnęli się do obrony. Niestety lepiej wyszli Ci drudzy i w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięską bramkę.

GKS Przodkowo - Wda Świecie 1:2 (0:0)

Cezary Gawron (74’) – Bartosz Czerwiński (57’), Maciej Rożnowski (90+2)

GKS Przodkowo- Kotłowski, Kostuch, Łapigrowski, Kwaśnik /77’ Proena/, Demianchuk, Duszkiewicz