Pomorzanin Toruń - GKS Przodkowo 0:2

Pomorzanin Toruń -  GKS  Przodkowo  0:2

Piłkarze GKS-u Przodkowo odnieśli zasłużone zwycięstwo w meczu jedenastej kolejki III ligi gr. drugiej. Podopieczni trenera Tomasza Bąkowskiego na wyjeździe pokonali Pomorzanina Toruń 2:0.

W zespole GKS-u na to spotkanie zabrakło Michała Szałka który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Nadal niezdolny do gry jest lider zespołu Mateusz Łuczak wyniku kontuzji odniesionej na treningu. Te rotacje spowodowały że trener Bąkowski nieco inaczej musiał zestawić wyjściową jedenastkę swojego zespołu.

Dublet Dawida Patelczyka dal nam bardzo ważne trzy punkty. Pomocnik GKS-u swoją skutecznością błysnął odpowiednio w 38 i 90+3 minucie. Najpierw popisał się kapitalnym uderzeniem z około 25 metrów, które zrobiło wrażenie wśród kibiców i zawodników. Drugie celne trafienie w którym pokonał bramkarza gospodarzy nastąpiło po faulu przez jednego z zawodników na Adrianie Polańskim. Sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u. Do piłki podszedł Dawid Patelczyk i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Pomorzanin Toruń - GKS Przodkowo 0:2 (0:1)

bramki – Dawid Patelczyk 38’, 90+3 k

GKS - Moczadło, Amoah, Patelczyk, Dampc, Czychowski /70’ Patok/, Szur, Wesołowski

/75’ Polański/, Klawikowski /66’ Dąbrowski/, Kręcki /83’ Szałecki/, Górak, Stasiak