Wysokie zwycięstwo w kolejnym sparingu

W sobotnim meczu kontrolnym w Przodkowie IV - ligowe rezerwy Lechii Gdańsk zostały rozgromione przez III ligowy GKS Przodkowo przegrywając 6:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Mateusz Łuczak (23’), 2:0 Marcin Karniluk (31’), 3:0 Łukasz Stasiak (54’), 4:0 Michał Szałek (61’), 5:0 Łukasz Stasiak ( 74’), 6:0 Mateusz Niedźwiecki (81’).

Drużyna rezerw Lechii Gdańsk rozpoczęła mecz z nami bardzo otwarty futbol, a biorąc pod uwagę potencjał zawodniczy obu klubów, była to samobójcza taktyka. Taka otwarta gra musiała być lada moment uwieńczona bramką dla przodkowian. W 23 minucie worek z bramkami otworzył przepięknym uderzeniem Mateusz Łuczak. Osiem minut później kolejny gol za sprawą Marcina Karniluka. Młodzi piłkarze Lechii w tej części gry próbowali zagrozić bramce Patryka Kamoli, jednak bez powodzenia gdyż obrona GKS-u umiejętnie rozbijała te ataki.

Na drugą połowę tradycyjnie trener Tomasz Bąkowski dokonał zmian pozwalając wszystkim swoim zawodnikom na grę w tym meczu. W 54 minucie Łukasz Stasiak podwyższa wynik spotkania na 3:0. Po utracie trzeciej bramki u gdańszczan można było zauważyć jakby zeszło powietrze. Na efekty utraty sił nie trzeba było długo czekać. Przodkowianie wykorzystali każdy błąd obrony rywala.

Po wznowieniu przygotowań do nowego sezonu po pandemii był to nasz piąty mecz sparingowy

Kolejny mecz kontrolny tym razem w Kościerzynie z miejscową Kaszubią. Mecz zaplanowano na dzień 15 lipca godzina 18.30

GKS Przodkowo - Lechia II Gdańsk 6:0 (2:0)

bramki : Stasiak 2x, Łuczak, Karniluk, Szałek, Niedźwiecki