Było tak pięknie- III liga

GKS Przodkowo zremisował wyjazdowe spotkanie w ramach 5. Kolejki III ligi gr. drugiej z Gryfem Wejherowo. Podopieczni trenera Tomasza Bąkowskiego prowadzili już 2:0, aby ostatecznie zremisować 2:2.

Przez wielu kibiców sobotnie starcie w Wejherowie zapowiadało się bardzo interesujące. Obie drużyny nie zawiodły, bo mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Od początku spotkania gracze GKS-u pokazali, że chcą za wszelką cenę zdobyć komplet punktów. Szczególnie aktywna była druga linia, która co róż celnymi podaniami uruchomiała Mateusza Dąbrowskiego oraz Roberta Wesołowskiego. W 20 minucie po dokładnym podaniu Łukasza Stasiaka na czystej pozycji znalazł się Robert Wesołowski wykorzystując podanie płaskim strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy. Osiem minut później w polu karnym gospodarzy faulowany był Adrian Polański. Decyzja sędziego głównego mogła być tylko jedna rzut karny. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Michał Szałek. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Zawodnicy Gryfa byli bliscy zdobycia bramki, ale piłka po uderzeniach minimalnie mijała bramkę bronioną przez Arkadiusza Moczadło. W kolejnej sytuacji również górą był golkiper GKS-u.

Druga połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy dążyli do zdobycia kontaktowej bramki. Nasz zespół grał uważnie w obronie, wyprowadzając jedynie groźne kontrataki. W 52 minucie stało się gospodarze zdobywają kontaktową bramkę. Po zdobyciu bramki gospodarze śmielej zaczęli atakować i w 64 minucie wyrównali stan meczu wykorzystując zamieszanie pod bramką Moczadło. W końcówce sporo się działo. Swoje okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. Remis w tym meczu jak najbardziej sprawiedliwy.

Gryf Wejherowo - GKS Przodkowo 2:2 (0:2)

bramki: 0:1 Robert Wesołowski (20’)

0:2 Michał Szałek (28’ k)

1:2 Damian Lisiecki (52’)

2:2 Nikodem Sroka

GKS - Moczadło, Polański, Szur, Dąbrowski /56’ Czychowski/, Szałecki /75’ Górak/,

Wesołowski / 75’ Patok/, Karniluk / 58’ Łuczak/, Kręcki / 68’ Chmulak/, Klawikowski,