GKS bezlitosny dla Jaguara

GKS  bezlitosny dla Jaguara

W sobotę 10.11.2018 podopieczni Piotra Wnuk-Lipińskiego zagrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem mecz się odbył w Gdańsku na boisku rywala Jaguar Gdańsk.
Od pierwszego gwizdka przodkowanie narzucili swój styli starali się szybko strzelić gola. Jaguar Gdańsk to rywal bardzo niewygodny zespół mający charakternych zawodników. Mecz w 5 min. rozpoczyna się od pięknej akcji. Po dobrym rozegraniu trójkowym znakomitym strzałem popisuje się Roman Zalow, ale kapitalnie broni bramkarz gospodarzy. Mijają kolejne minuty piłkarze GKSu są w ciągłym natarciu na bramkę Jaguara, momentami nie schodząc z ich połowy. Cóż z tego, jak bramki niema tak niema. W 30 minucie gospodarze po błędzie przodkowskiej defensywy niemal zdobywają bramkę. Od utraty uchronił pewnie broniący Patryk Kamola. 38 minuta spotkania i ogólne zaskoczenie. Pierwszy rzut rożny wykonywali gospodarze. Kolejny błąd w kryciu naszej drużyny i zawodnik gospodarzy z dużą łatwością głową zdobywa prowadzenie dla swojego zespołu. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się siedem minut. W 44 minucie błąd bramkarza gospodarzy i kuriozalną bramkę zdobywa Piotr Ruszkul. Jest 1:1. Minutę później jest już 1:2 dla przodkowian, a bramkę po kolejnej akcji zespołowej zdobywa Piotr Ruszkul i prowadzimy do przerwy 1:2.

Druga połowa to nadal co raz wyraźniej następująca nasza dominacja. W 49 min. kolejna bramka Piotra Ruszkul i jest już 1:3. Napór na bramkę Jaguara trwał. W 67 min. trener GKSu dokonuje pierwszej zmiany na boisko wpuszcza Mateusza Niedźwieckiego, który w odstępie sześciu minut zdobywa kolejne dwie bramki. Była to 70 min. oraz 76 min. Jest 1:5. W 88 min Kewin Wesołowski zdobywa kolejną bramkę i tym samym ustala wynik końcowy spotkania 1:6.

Jaguar Gdańsk - GKS Przodkowo 1:6 (1:2)

bramki - 1:0 Robert Zbrzyzny (38’), 1:1 Piotr Ruszkul (44’), 1:2 Piotr Ruszkul (45’), 1:3 Piotr

Ruszkul (49’), 1:4 Mateusz Niedźwiecki (70’), 1:5 Mateusz Niedźwiecki (76’), 1:6

Kewin Wesołowski (88’)