Gryf pokonany!

Fotografia: sportnakaszubach.pl
W meczu 16 kolejki IV ligi GKS Przodkowo pokonał lidera rozgrywek Gryf Słupsk 3:1. Bramki zdobyli dla GKSu: Roman Zalow , Mateusz Niedźwiecki , Jakub Leszkiewicz.

Od początku spotkania to piłkarze GKSu mieli optyczną przewagę w posiadaniu piłki i próbach konstruowania akcji ofensywnych. Po 30 minutach mecz się wyrównał, również goście ze Słupska kilka krotnie groźnie zaatakowali bramkę przodkowian. Na przerwę oba zespoły schodziły bez zdobyczy bramkowej.

Druga połowa nic się nie różniła od pierwszej. Kibice nadal oglądali wyrównany mecz w którym nie brakowało walki i okazji, ale długo piłka nie znajdowała drogi do żadnej bramek. Radykalna zmiana nastrojów wśród kibiców 85 minucie, kiedy idealne podanie od kolegi wykorzystał Roman Zalow. Na tablicy wyników 1:0 dla gospodarzy. Pięć minut później było 2:0, a bramkę zdobył Mateusz Niedźwiecki. Chwila nieuwagi i piłkarze Gryfa zdobywają kontaktową bramkę. Jest 2:1. Jednak podopieczni Piotra Wnuk-Lipińskiego w doliczonym czasie gry , a była to 90+2 minuta zdobywają swoją trzecią bramkę po strzale głową. Strzelcem bramki jest Jakub Leszkiewicz.

Radość po meczu była ogromna, zdecydowany lider tabeli IV ligi Gryf Słupsk został pokonany. Dzięki zwycięstwu GKS utrzymał 4 miejsce w tabeli.

Następny mecz przodkowanie zagrają 10 listopada w Gdańsku z miejscowym Jaguarem.

GKS Przodkowo - Gryf Słupsk 3:1 (0:0)

bramki - 1:0 Roman Zalow (85’), 2:0 Mateusz Niedźwiecki (90’), 2:1 Michał Szałek (90’),