Seria bez porażki trwa

W środę 4 listopada na stadionie przodkowskim kolejne spotkanie ligowe rozegrali piłkarze GKS-u Przodkowo. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Łukasza Kowalskiego był zespół Unii Janikowo.

Od samego początku spotkania GKS uzyskał optyczną przewagę i groźnie atakował bramkę rywala. Unia Janikowo nastawiła się na kontrataki ale nawet tych w pierwszej części gry było niewiele i przodkowski bramkarz Arkadiusz Moczadło był niemal bezrobotny. Z kolei piłkarzom GKS-u brakowało trochę szczęścia pod bramką rywala. Swoich sił próbowali Paweł Czychowski, Piotr Kręcki czy Łukasz Stasiak. Ale za każdym razem piłka jak zaczarowana omijała bramkę rywali lub na przeszkodzie stawał bramkarz Unii. Ostatecznie o losach meczu zadecydowała 35 minuta kiedy w polu karnym gości faulowany był Adrian Polański. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno’. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Robert Wesołowski.

W drugiej części spotkania obraz gry uległ zmianie, to teraz goście z Janikowa szturmowali bramkę GKS-u. Jednak cały czas brakowało wśród piłkarzy Unii skuteczności. Ostatecznie piłkarze Unii nie sforsowali defensywy GKS-u i mecz zakończył się kolejnym zwycięstwem naszego zespołu.

Po tym zwycięstwie przodkowski zespół awansował w tabeli na piąte miejsce.

GKS Przodkowo - Unia Janikowo 1:0 (1:0)

bramka - Robert Wesołowski (35’ k)

GKS – Moczadło, Polański /80’ Dąbrowski/, Amoah, Dampc, Czychowski /86’ Szałek/, Szur,

Szałecki , Wesołowski /89’ Patok/, Klawikowski, Kręcki /80’ Górak/, Stasiak